Pikieta antyfaszystowska przy MN – “To było tutaj – Warszawa wolna od faszyzmu”

Pikieta antyfaszystowska przy MN – “To było tutaj – Warszawa wolna od faszyzmu”

Przy Marszu Niepodległości, w miejscu samospalenia Piotra Szczęsnego tzw. Szarego Człowieka stania mała pikieta, która ochroni to miejsce przed zdemolowaniem przez nacjonalistów

Organizatorka i organizator zgromadzenia tak je opisali

W zeszłym roku, 11 listopada 2018, udało się ochronić miejsce samospalenia Piotra Szczęsnego pod warszawskim PKiN przed hordami faszystów ciągnącymi na Marsz Niepodległości.

11 listopada 2017 na ścianie trybuny honorowej pod PKiN pojawiły się wulgarne napisy, m.in. “cwel”, “6 dzień tygodnia jak żywa pochodnia”.

Nie potrzebujemy pod PKiN tłumów. Potrzebujemy niezbyt dużej, ale świadomej grupy ludzi. Opanowanych, radzących sobie ze stresem, wiedzących czym pachnie bliski i BEZPOŚREDNI kontakt z faszystami. W kulminacyjnych godzinach będą nas mijać ich setki – konfrontacyjnych, wrogich, agresywnych.

Będą w tym roku silni. Jeszcze bardziej. Zyskali reprezentację w Sejmie. Z pewnością będą chcieli zademonstrować, podobnie jak 11 listopada 2018 i w poprzednich latach, co myślą o “lewakach”. Co myślą o “pedałach”, “ciapatych”, Żydach i wszystkich, którzy nie pochodzą z ich katonarodowej sztancy.

Będą się czuli sprowokowani naszą symboliką, a my nie zamierzamy ukrywać, jakich wartości w tym bolesnym miejscu bronimy przed brunatną falą i za którymi jasno w swoim manifeście opowiedział się Piotr Szczęsny. Będą obecne: tęczowa flaga, flaga Polski i innych państw, będziemy otwarcie komunikować – to miejsce przynależy ideom różnorodności, tolerancji i szacunku, a więc prawom człowieka i człowiekowi, który oddał za nie życie.

Demonstrując nasze wartości i sprzeciw wobec faszyzmu, ponownie chcemy ochronić miejsce Piotra Szczęsnego przed zbezczeszczeniem. Liczymy więc na samodyscyplinę i odpowiedzialność – jeden “wyskok” uczestnika może sprowadzić niebezpieczeństwo na resztę. Macie ochotę na kozactwo i otwartą konfrontację? Nie to miejsce.

Zgromadzenie jest zgłoszone w UM Warszawa w przedziale godzinowym 10-14 i będzie mieć ochronę policji – proszę mieć na uwadze, że jednak nie zawsze skuteczną i często spóźnioną [eufemizm]. Proszę nie przynosić pirotechniki, niebezpiecznych przedmiotów, alkoholu, proszę przyjść w stanie pełnej trzeźwości. Na miejscu obowiązują zasady organizatora. Wydarzenie jest NO LOGO. Zakazane są flagi, banery, transparenty z oznaczeniami organizacyjnymi, logotypami ruchów obywatelskich, partii politycznych itp. Weźcie ze sobą symbole otwartości, tolerancji i różnorodności.

Spotykamy się o godz. 10 przy miejscu samospalenia Piotra Szczęsnego przed PKiN w Warszawie, przed trybuną honorową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *