społeczna inicjatywa medialna, poznaj nas!

Społeczna Inicjatywa Medialna to zespół ludzi, którzy wykorzystują swoje umiejętności i doświadczenie w pracy z filmem oraz nowoczesnymi środkami komunikacji do promowania praw człowieka, demokracji, pozytywnych postaw obywatelskich, sprawiedliwości społecznej, ochrony środowiska oraz wrażliwości na innego człowieka.

Głównym celem Stowarzyszenia jest tworzenie publicznie dostępnych w internecie treści video. Internet z roku na rok staje się ważniejszym źródłem informacji dla Polek i Polaków. Niestety ta tendencja niesie za sobą nie tylko korzyści, ale również sprzyja promocji populizmów i ekstremizmów. Polska przestrzeń internetowa, szczególnie platformy YouTube i Wykop są zdominowane przez treści nacjonalistyczne i antydemokratyczne. Stowarzyszenie Społeczna Inicjatywa Medialna stawia sobie za zadanie dostarczyć alternatywną narrację użytkownikom tych platform.

Realizujemy video-relacje ze zgromadzeń publicznych, przeprowadzamy wywiady z ekspertami i ekspertkami na ważne tematy społecznie, rozmawiamy z aktywistkami i aktywistami, produkujemy dokumenty.

Treści udostępniamy głównie przy pomocy platformy YouTube i Vimeo, są to największe na świecie strony internetowe agregujące treści video. YouTube, o czym nie wszyscy wiedzą, cieszy się większą popularnością w Polsce niż Facebook. Wynika to w dużej mierze z faktu, że do korzystania z niego nie trzeba się rejestrować i sama wyszukiwarka Google podpowiada treści z YouTube. Jest to szczególnie ważne w docieraniu z informacją do ludzi, którzy korzystają z internetu sporadycznie, oraz do osób, które swoją wiedzę czerpią częściej z wyszukiwarek internetowych, niż z gazet i telewizji.

nasz zespół

Urszula Maria Kitlasz

Pracę montażystki telewizyjnej rozpoczęła w 1995 roku od współpracy z regionalnym oddziałem TVP w Białymstoku pod opieką reżyserki Tamary Sołoniewicz. Współpracowała z „Ekspresem Reporterów”, „Wiadomościami” a ostatnich 16 lat – z „Panoramą” i „Teleexpresem” w TVP. Była też montażystką „Faktów” i redaktorką portalu „ToTeraz” w TVN. Jako autorka bajek dla dzieci współpracowała z czasopismem „Promyczek” Polskiego Związku Niewidomych.

Konrad Korzeniowski

Operator kamery, realizował nagrania z dziesiątek demonstracji, jego filmy były oglądane przez setki tysięcy użytkowników internetu. W stowarzyszeniu odpowiada również za kwestie administracyjne i finansowe. Pracował w Fundacji Wolni Obywatele RP (ruch Obywatele RP), jako Dyrektor Biura.

Michał Szymanderski-pastryk

Specjalista w dziedzinie promocji, nowych mediów, operator kamery, reporter. Od początku swojej kariery zawodowej związany z trzecim sektorem, pracował m.in dla Amnesty International, Szkoły Liderów, Fundacji Inna Przestrzeń, Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana oraz ruchu Obywatele RP. Student czwartego roku prawa na uniwersytecie SWPS.

stowarzyszenie

Stowarzyszenie Społeczna Inicjatywa Medialna zostało zawiązane 10 września 2019 roku w Warszawie.

Na pierwszą trzyletnią kadencję w zarządzie wybrano Michała Szymanderskiego-Pastryka i Konrada Korzeniowskiego. Regulamin stowarzyszenie nie przewiduje funkcji prezesa zarządu, wszystkie decyzją są podejmowane kolegialnie.