MAŁO nacjonalistów i DUŻO antyfaszystek – protest “Tu się uczy, nie heiluje!” pod UW

MAŁO nacjonalistów i DUŻO antyfaszystek – protest “Tu się uczy, nie heiluje!” pod UW

Relacja z wydarzenia “Tu się uczy, nie heiluje!” zorganizowana przez Studencki Komitet Antyfaszystowski w związku z mają się odbyć pikietą środowisk skrajnie prawicowych

Na wydarzenie nacjonalistów stawiło się 10 osób, na zgromadzenie antyfaszystowskie ponad 100. Organizatorki i organizatorzy tak opisali swoje wydarzenie:

“Skrajnie prawicowe ugrupowania pod płaszczykiem walki z „lewicowymi ekstremistami” po raz trzeci chcą urządzić manifestację pod Bramą Główną Kampusu UW, a w konsekwencji najprawdopodobniej na niego wtargnąć. Choć ich wcześniejsze wydarzenia okazały się porażką, a nasz Uniwersytet został obroniony, nie powinniśmy spoczywać na laurach. To właśnie na nasze zmęczenie liczą.

Wybielanie faszyzmu, przerwanie projekcji filmu o prawach osób LGBTQIA+, rozdawanie homofobicznych i antysemickich ulotek przed bramą kampusu, rozrzucanie materiałów gloryfikujących wprowadzenie gett ławkowych i chwalących dążenie do ograniczenia liczby studentów i studentek niepolskiego pochodzenia to tylko niektóre spośród wielu haniebnych działań radykalnej prawicy na Uniwersytecie.

Nie możemy dopuścić do tego, aby nasza wspólna przestrzeń została zawłaszczona przez organizacje siejące nienawiść wobec osób o innym kolorze skóry, wyznania czy orientacji seksualnej!

Faszyści chcą zebrać się w kolejną środę (20 listopada) przed Kampusem Głównym. Spotkajmy się tam wcześniej (o 18:15), aby razem z przedstawicielami i przedstawicielkami kadry akademickiej zaprotestować przeciwko skrajnie prawicowej agresji.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *